CESTOVÁNÍ

Printer-friendly versionSend by email

Tato stránka nikterak nesouvisí s náplní našeho podnikání. Protože jsme však náruživí cestovatelé, rozhodli jsme se, že se s Vámi podělíme o naše zkušenosti.

Pokud Vás omrzely nabídky českých cestovních kanceláří, pak můžete vyzkoušet nabídky těch zahraničních. Nám se osvědčila kancelář Rudolf Reisen, která přeprodává služby cca. 20 německých cestovních kanceláří.
 

Výhody německých cestovních kanceláří

- nabídka služeb
- servis
- cena
- prakticky neomezená nabídka cílových míst (destinací)
 

Nevýhody německých cestovních kanceláří

- letecky v drtivé většině případů z německých nebo rakouských letišť
- na česky mluvícího průvodce nebo delegáta raději zapomeňte :-)

 

Letecké zájezdy

V případě leteckých zájezdů se ovšem musíte smířit s tím, že většinou budete odlétat z německých letišť (nám se nejvíce osvědčilo letiště v Norimberku a v Drážďanech). Cestovat pak budete většinou s leteckou společností Air Berlin.
 

Jak na letiště

Povětšinou autem nebo vlakem. V případě obou výše uvedených letišť můžete jet vlakem z Prahy, v cílovém městě pak přestoupíte na U-Bahn, který Vás doveze až na letiště. Pokud se rozhodnete pro jízdu autem, pak si u cestovní kanceláře vyžádejte tzv. "Slevový parkovací kupón". Auto pak zaparkujete na letištním parkovišti, které je v obou případech asi 5 min chůze od letových hal. Prosté a funkční.

 

Můj přítel Google

Po vybrání lokality a hotelu si nezapomeňte "svůj" hotel obhlédnout na mapách Google. Zkontrolujte si zejména:
- polohu hotelu
- vzdálenost hotelu od pláže (jedete-li k moři)
- vzdálenost hotelu od letiště

 

Jazyky, aneb jak se domluvíme?

Mějte na paměti, že se znalostí jazyků rostou možnosti vzájemného dorozumívání. Rozhodně neočekávejte, že např. na Malaze (Málaga) nebo na Kanárských ostrovech (archipiélago canario) se domluvíte česky. To je nesmysl. V obou dvou destinacích uplatníte znalosti španělštiny, místy si budete muset (při jednání s delegátem nebo průvodci) vypomoci i anglicky nebo německy.
Přísloví "Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem" je rozhodně nadčasové.
 

Cestovní pojištění

Je nezbytnou součástí dovolené. Věnujte mu proto patřičnou pozornost. Můžete jej zakoupit buď v cestovní kanceláři nebo přímo u pojišťovny.